Zgłoszenia propozycji do kalenadrza 2013

PDFDrukujEmail
Proszę o nadsyłanie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 10 grudnia 2012r. (termin ostateczny) propozycji do kalendarza zawodów na rok 2013. Zgłoszenia będą przyjmowane na formularzu ze strony PLWiR. Proszę o wypełnienie wszystkich możliwych na ten czas rubryk formularza.

 

Podziękowania

PDFDrukujEmail

Zdobycie Pucharu Europy Środkowej w dyscyplinach westernowych jest znaczącym wydarzeniem w historii polskiego westernu. I to Wy, zawodnicy jesteście autorami tego wydarzenia. Dziękuję Wam bardzo, w imieniu zarządu i całego westernowego środowiska Polskiej Ligi Western i Rodeo, za to, że podjęliście trud i obowiązek reprezentowania Polski na Słowacji. Że wykazaliście się duchem walki i solidarności, co przyniosło tak spektakularne zwycięstwo. Dziękuję także osobom, które pojechały do Galanty w roli luzaków, kibiców, fotografów, kamerzystów, kierowców itp. Wasza obecność na pewno pomogła zawodnikom w osiąganiu wysokich wyników. Dziękuję Beacie Maciejczak za pełne zaangażowania pełnienie funkcji kierownika ekipy. Dziękuję Oli Misztak i Jackowi Grobelnemu, którzy podjęli się trudu organizacji wyjazdu reprezentacji na MEC. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przed i w trakcie zawodów starały się, żeby stworzyć maksymalnie dobre warunki do rywalizacji sportowej naszych reprezentantów.

Jacek Świerzewicz

Prezes PLWiR

 

Puchar Europy Środkowej 2012

PDFDrukujEmail

Przywieźliśmy do Polski Puchar Europy Środkowej w dyscyplinach westernowych.

Zwycięstwo, które odniosła reprezentacja Polski składająca się z zawodników Polskiej Ligi Western i Rodeo w Pucharze Europy Środkowej w dyscyplinach westernowych (MEC) jest bezprecedensowym w krótkiej historii westernu w Polsce. Nie dość, że powtórzyliśmy sukces z ubiegłego roku z zawodów w Polsce, to tym razem odnieśliśmy go na Słowacji, gdzie western ma dłuższą tradycję niż w Polsce. Położenie ośrodka, który gościł MEC w tym roku (Silver Lake Ranch w Galancie k. Bratysławy) pozwoliło także Węgrom i Czechom stawić się w bardzo mocnych, prawie trzydziestoosobowych składach. Oczywiście najliczniejszą była blisko pięćdziesięcioosobowa reprezentacja Słowacji.

Podkreślić należy, że duch walki, tak widoczny w ubiegłym roku, według zawodników był teraz jeszcze większy. W drużynie panowała doskonała atmosfera przejawiająca się na każdym kroku m.in. chęcią do wzajemnej pomocy oraz dopingiem podczas każdego przejazdu. Nie zabrakło symboli narodowych – flag i szalików, które pomagały nam w dopingu (bardzo dziękujemy kibicom, którzy przyjechali do Galanty). I te białe koszule z godłem Polski, pięknie przygotowane przez Kamila Kowalskiego, powodowały, że nasi zawodnicy prezentowali się nie tylko perfekcyjnie podczas przejazdów, ale i bardzo elegancko.

Silver Lake Ranch jest ośrodkiem doskonale przygotowanym do organizacji zawodów. Infrastrukturę ośrodka można obejrzeć na stronie http://www.rancgalanta.sk/. Boksy (nawiasem mówiąc polskie) były usytuowanej tuż obok hali (40x90m!!!), więc nie trzeba było robić zbędnych kilometrów. Słowacy starali się na każdym kroku dobrze spełnić swoje obowiązki organizatora. Ani przez moment nie zabrakło nam siana i słomy dla koni. Biuro zawodów też panowało nad wszystkim - załatwiło także piękną pogodę. Kiedy poszliśmy do organizatorów, żeby na koniec wręczyć im nasze koszulki ligowe, przyznali się, że ubiegłorocznym MEC-em w Western City podnieśliśmy poziom i oni chcieli go utrzymać. I utrzymali. Mamy nadzieję, że Węgrzy podejdą podobnie do organizacji w roku następnym.

Organizacja teamu w tym roku nie była trudna, mimo ograniczeń finansowych. Wszyscy, którym zaproponowaliśmy udział w reprezentacji zgodzili się i przyjechali do Galanty ponosząc niemałe koszty transportu. Okazało się, że pensjonat, który PLWiR wynajęła, mimo iż położony był po drugiej stronie miasta, miał swoje wartości. Pokoje były bardzo przyzwoite, już od 6.30 czekało na nas śniadanie, mogliśmy korzystać także z bezpłatnego spa, ale wieczorne powroty nastrajały tylko do szybkiego spania. Liga poniosła także koszty boksów i startów zawodników. Podczas zawodów nad reprezentacją opiekę sprawowała Beata Maciejczak – kierownik ekipy. Dziękujemy bardzo za twoją pracę.

 

O startach najlepiej porozmawiać bezpośrednio z zawodnikami – oni najlepiej przekażą wam, co czuli kiedy z orzełkiem na piersi konkurowali z reprezentantami innych krajów, co czuli kiedy stali na środku areny jako zwycięzcy konkurencji słuchając Mazurka Dąbrowskiego. Co wreszcie czuli, gdy śpiewali hymn polski trzymając puchar MEC w rękach.

Wszystkim reprezentantom należą się wielkie podziękowania i słowa uznania za profesjonalizm i charakter. Pokazaliście wielką klasę! Każdy z was wniósł cząstkę do naszego grupowego zwycięstwa i niezależnie od tego ile punktów zdobyliście, cząstka ta jest taka sama.

Pobierz: WYNIKI

Skład reprezentacji :

Aleksandra Szubart, Andrzej Szubart, Artur Górecki, Bogdan Czarnik, Dorota Kuska, Ewa Marciniak, Ewelina Zoń, Jacek Grobelny, Jerzy Pokój, Klaudia Sójka, Konrad Kobak, Kornel Kobak, Leszek Baca, Magdalena Pokój, Maja Grobelna, Małgorzata Pokój, Mateusz Pokój, Paula Siekańska, Paulina Wojtulek, Szymon Polednik, Urszula Tabak

Zapraszamy do obejżenia filmu MEC 2012:

http://www.youtube.com/watch?v=xxvK-yGMC8Y

Fot. Marek Czerwiński

Fot. Marek Czerwiński

Fot. Marek Czerwiński

   

MEC 2012

PDFDrukujEmail

Puchar Europy Środkowej w dyscyplinach westernowych zdobyty przez Polaków!

Reprezentacja Polski składająca się z zawodników Polskiej Ligi Western i Rodeo wygrała zawody o Puchar Europy Środkowej w dyscyplinach westernowych (MEC). To już drugi z rzędu sukces polskich zawodników w tym pucharze. W ubiegłym roku Polscy wygrali MEC organizowany w Ścięgnach k. Karpacza, teraz na Słowacji.  Impreza odbyła się od 5 do 7 października 2012 w Silver Lake Ranch w Galancie k. Bratysławy. Uczestniczyło w niej ponad 130 par, które można było oglądać w blisko 250 przejazdach.

Wyniki na http://www.mecinfo.eu/results012.html


 

XI Mistrzostwa Polski w jeździe w stylu Western

PDFDrukujEmail

XI Mistrzostwa Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo w jeździe western przeszły do historii

Mistrzostwa Polski w jeździe western na stałe zadomowiły się we Wrocławiu – spośród jedenastu edycji aż osiem zorganizowano w stolicy Dolnego Śląska. Wrocław chętnie gości westernowców okazując to m.in. pomocą organizacyjną i finansową. Właśnie miasto Wrocław było głównym sponsorem mistrzostw a Patronat Honorowy nad nimi objął Prezydent Rafał Dutkiewicz.

Zawody odbyły się od 21 do 23 września 2012 roku we Wrocławskim Centrum, Sportu, Hippiki i Rekreacji Partynice. Obok Wrocławskiego Centrum, Sportu, Hippiki i Rekreacji organizatorami imprezy była Polska Liga Western i Rodeo i Jack’s City Western Team Wrocław. Zawody odwiedziło wielu widzów, dla których western jest na pewno ciekawym stylem jeździeckim skupiającym w sobie zarówno konkurencje techniczne, szybkościowe i z bydłem.

Zawodnicy walczyli o medale w 25 konkursach Mistrzostw Polski. Odbyły się także konkursy dodatkowe: Western Freestyle – King Horse Cup oraz Reining Freestyle o nagrodę Stowarzyszenia Sportowego Western Riders. Imprezą towarzyszącą były II Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździe Western. W imprezie wzięło udział blisko 100 par koń-jeździec, którzy prezentowali się podczas 182 przejazdów.

Wysoki poziom zawodników a szczególnie zwycięzców konkurencji zauważalny był w tym roku wyraźnie. Spośród nich wymienić trzeba sukcesy Klaudii Sójki i Ewy Marciniak, które zdobyły po trzy złote medale. Kilku zawodników zdobyło po dwie klamry mistrzowskie: Zofia Pacyna, Aleksandra Szubart, Zofia Zabłocka, Rafał Dolata, Szymon Polednik,

Sezon westernowy prawie zakończony, gdyż reprezentacja Polski udaje się wkrótce na Słowację, by tam bronić zdobytego przed rokiem Pucharu Europy Środkowej w dyscyplinach westernowych.

 

   

Strona 65 z 73

<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Sponsorzy

Sondy

Moja ulubiona konkurencja to:

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości