Konkurencje western

Western Pleasure

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 01 sierpnia 2011 20:54
PDFDrukujEmail

WPDobrego konia do konkurencji pleasure cechują płynne chody, naturalne ułożenie ciała i efektywny, swobodny wykrok we wszystkich chodach. Jego ruch powinien być płynny, zrównoważony o dobrej kadencji. Oceniając konia ważna jest jakość chodów i ich niezmienność.

 

Trail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 01 sierpnia 2011 20:43
PDFDrukujEmail

Konkurencja techniczna, wymagająca skupienia i precyzji zarówno od konia, jak i jeźdźca. Jeździec pokonuje przeszkody, które może spotkać na co dzień. Tor przejazdu powinien być ułożony w taki sposób by pokazać konia w trzech chodach (stęp, kłus, galop) pomiędzy przeszkodami jako element manewru, a jakość chodu i jego kadencja podlega ocenie w ramach punktacji manewru. Na torze musi być min. 6 przeszkód. Trzy przeszkody są obowiązkowe – pokonanie bramki, cofanie między min. trzema markerami i przejazd przez min 4 drągi (mogą one być ułożone w prostej linii, w zygzak lub podniesione). Reszta to przeszkody z listy przeszkód dowolnych (czyli np. woda, przenoszenie przedmiotów, przejazd przez drewniany mostek, side pass i inne).

Poprawiony: poniedziałek, 01 sierpnia 2011 21:05
 

Reining

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 01 sierpnia 2011 20:39
PDFDrukujEmail

Reining jest konkurencją sędziowaną, mającą na celu zaprezentowanie możliwości sportowych konia westernowego na arenie. W konkurencji reining zawodnicy muszą przejechać jeden z kilku zatwierdzonych schematów. Każdy ze schematów składa się z małych wolnych kół, dużych szybkich kół, lotnych zmian nogi w galopie, cofania, oraz kilku dodatkowych elementów.

Poprawiony: poniedziałek, 01 sierpnia 2011 20:52
   

Sponsorzy