• Przykładowy banner
  • Slider 2
  • Slider3

Konkurs !

Polska Liga Western i Rodeo ogłasza konkurs na nazwę kwartalnika promującego jazdę w stylu Western. Prosimy sugestie i pomysły przesyłac na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MEC 2012 - Film

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu z MEC 2012 nakręconego kamerą Aleksandry i Andrzeja Szubart.

Kowboje na nartach 2013

KOWBOJE NA NARTACH 2013

 

Jak co roku w ostatnią sobotę stycznia (26-01-2013) barwna banda kowbojów zebrała się na Stoku Relaks w Karpaczu, by zmierzyć się w nietypowych zawodach pod wiele mówiącą nazwą „Kowboje na nartach” (Polish Ski Cowboys Cup) organizowanych przez miasteczko kowbojskie Western City w Ściegnach koło Karpacza.

W tym roku w szranki stanęło 15 zawodników, którzy zmierzyli się w nietypowych zmaganiach. Zaskoczeni narciarze obserwowali trasę slalomu pokonywaną przez kowbojów i kowbojki w pełnych strojach kowbojskich – w kapeluszach, czapsach – w dodatku z siodłem na plecach! Większość zawodników to utytułowani na arenach międzynarodowych jeźdźcy jazdy konnej w stylu western, którzy nie przepuszczą żadnej okazji do rywalizacji i dobrej zabawy.

Po dwóch zjazdach sędziowie wybrali najlepszy czas, jednak to nie był koniec walki o kowbojski puchar stoku. W drugiej części zawodów kowboje łapali na lasso makietę cielaka, a potem musieli w jak najkrótszym czasie osiodłać konia. Śmiechu było co nie miara, publiczność gorąco dopingowała swoich faworytów. Organizator zawodów – szeryf Western City Jerzy Pokój obserwował czujnym okiem, czy wszystko przebiega zgodnie z regulaminem, wspierany przez sędziów: Jerzego Sawkę oraz Halinę Wysocką.

Najlepszy okazał się Marek Sobkowiak, który sięgnął po puchar z czasem łącznym 1:02,47. Drugie miejsce zajęła mistrzyni sprzed dwóch lat Basia Kasprowicz (1:21,64), natomiast trzeci był zeszłoroczny zdobywca pucharu Jacek Grobelny z czasem 1:27,14.

Dzięki gorącej atmosferze na stoku nie straszna była nikomu mroźna zima, a niezrażeni mrozami kibice wieczorem wyruszyli tłumnie do Western City, gdzie kowboje pokazali, co naprawdę potrafią zrobić przy pomocy siodła (tym razem poprawnie umieszczonego na grzbiecie konia) podczas tradycyjnego podczas tej imprezy Rodeo Show w hali na terenie Western City. Można było podziwiać wyścig wokół beczek, slalom między tyczkami, pracę z bydłem, czy też niezwykle widowiskowy cutting – pracę konia ze stadem bizonów. Gorąca kiełbaska pieczona przy ognisku i tańce w Saloonie Western City zakończyły doskonałą zabawę.

 

Czytaj więcej...

Polska liga western i rodeo © 2012 | projekt i realizacja: CS Agencja Interaktywna